Černý Havran

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

*Novinky* !!

Sony BMG půjde z Windows

Protipirátský software Sony BMG půjde z Windows, rozhodl Microsoft

Před XPC neuniklo ani ujedno z nejprodávanějších alb současnosti zpěvačky Celine Dion.
foto: Sony BMG
 

Protipirátská ochrana, kterou používá nahrávací studio Sony BMG na hudebních CD, nemá ve Windows co dělat, rozhodl v neděli Microsoft. Redmondská firma uvedla, že program, jehož úkolem je chránit nahrávky před kopírováním, snižuje bezpečnost a důvěryhodnost tohoto operačního systému.

Anketa

Souhlasíte s postojem Microsoftu k aplikaci XPC, kterou Sony BMG chrání svá média před kopírováním?

Ano (89.70%)
Graf

Ne (10.30%)
Graf

Již hlasovalo 2359 čtenářů.

14.11. 2005 11:13

"Stanovili jsme sadu objektivních kritérií pro aplikace Windows Defender [celá zpráva] a Nástroj pro odhalování zhoubného softwaru z Windows [celá zpráva], která řekne, jaký software bude jimi detekován a vymazán," uvedl Microsoft na svém blogu. A podle firmy sem patří také aplikace XPC, kterou se Sony BMG snaží chránit hudební CD před kopírováním.

Microsoft již tento kontroverzní program analyzoval a rozhodl se "lépe chránit své zákazníky" tím, že jej z Windows zcela odstraní. V nejbližších dnech uvede firma novou verzi nástroje Windows AntiSpyware [celá zpráva] (budoucí Windows Defender), který program XPC z disku vymaže. S jeho odstraněním pomůže také online služba Windows Live Safety Center [celá zpráva]. 

Sporná aplikace Sony BMG na hudebních CD od března

Hysterie kolem programu XPC přišla až osm měsíců poté, co studio Sony BMG vydalo ve Spojených státech první CD chráněné proti kopírování technikou britské firmy First 4 Internet [celá zpráva], která tento software vyvinula.

Aplikace se instaluje na pevný disk v průběhu přehrávání jí chráněného kompakt disku. Utilita se v počítači maskuje a uživatel tak její přítomnost vůbec nezaznamená. Bezpečnostní experti navíc uvedli, že může být zneužita hackery. Internetem již dokonce koluje trojský kůň, který se jejím prostřednictvím snaží ovládnout počítač.

Zástupci Sony BMG v pátek přispěchali s ujištěním, že zastavují produkci CD médií chráněných programem XPC. Firma se tak rozhodla po deseti dnech, kdy se objevily první stížnosti na její aplikaci [celá zpráva]. 

Nahrávací gigant bude i nadále produkovat CD chráněná proti kopírování, použije ale jinou technologii.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.